OTO ANALİZ - ARIZA TESPİTİ

Oto Analiz Firması olarak; Oto Arıza Tespit cihazıyla her marka ve model araç için bilgisayarlı arıza tespit cihazı kullanarak motordaki varsa arızaları tespit ediyoruz. Gelişen otomotiv teknolojileri ve araçlarda elektronik uygulamaların yaygınlaşmasıyla araç arıza tespit cihazlarıyla arızanın tespiti hem çok kolay hemde kesin sonuç vermektedir. Araçlar üzerinde yeni sistemlerin giderek daha fazla kullanılması sebebi ile sadece profesyonel arıza tespit cihazı ile yeni sistemlere zarar vermeden güvenli ekspertiz işlmelerini profresyonel olarak sizlere sunuyoruz veriyoruz. Bu sayede araç alım satımlarında tarafların güvenle alış veriş yapmalarının en önemli unsuru olan sağlam ya da arıza tespit raporunu güvenle müşterilerimize sunabiliyoruz.

 

Arıza Tespit Ekspertizi;

Sürekli gelişen otomotiv teknolojileri ve araçlarda elektronik uygulamaların yaygınlaşması sebebiyle test cihazları her geçen gün önem kazanıyor.
Araçlar üzerinde yeni sistemlerin giderek daha fazla kullanılması sebebi ile sadece profesyonel diyagnostik cihazlar ile yeni sistemlere zarar vermeden güvenli servis hizmeti veriyoruz.
Bu sayede araç alımlarında birçok sorunu ortadan kaldırmış oluyoruz.
Gelişen otomotiv sektöründe hata payını sıfırlamak ve aracınızın yıpranmasının önüne geçmek için son teknoloji diyagnoztik cihazlarla aracınıza zarar vermeden ölçümler yapılmaktadır.

Diagnostik testi ile aracınızın beyninin elektronik aksamında;
+ Şanzuman beyni arıza kontrolünu yapıyoruz.
+ Airbag beyni arıza kontrolünü yapıyoruz.
+ Araç beyni parçaları kontrolünü yapıyoruz.
+ Elektronik aksam arızakontrolü yapıyoruz.
+ Yapılarak, almayı düşündüğünüz aracın herhangi bir arıza ya da hasar kaydı varsa rapor halinde alınmasını sağlar.


Araç Beyni Nedir? (ECU-ECM)
+ ECU -ECM (elektronik kontrol unit) ya da ( elektronik control modülü) açılımı ile halk dilinde araç beyni olarak adlandırılır.
+ ECU tüm motor yönetimi ve kontröllerden sorumludur ve motorun çalışma şartlarını sürekli olarak denetler parametreleri hesaplar ve sürekli olarak değişkenleri ayarlar.ABS sisteminde de ECU benzer bir göreve sahiptir. Tekerlek devir sensörleri aracın hızını ölçerken, sürücünün frene basmasıyla ECU, fren merkezine ve kaliperlere belirli aralıklarla hidrolik göndererek tekerleklerin kesintili olarak (Kilitlenmeden) yavaşlamasını sağlar.

Arıza Tespit, Konya Oto Ekspertiz, Konya Oto Ekspertiz Fiyatları, Konya Oto Ekspertiz Firmaları, Konya Computest, Konya Araba Ekspertiz, Konya Araç Ekspertiz, Konya Oto Expertiz Fiyatları, Konya Ekspertiz, Konya Oto Expertiz, Konya Oto Ekspertiz Raporu